Vėjo apkrovų skaičiavimai

Pagrindinis veiksnys, lemiantis tinkamą stogo funkcionavimą, yra jo gebėjimas atlaikyti aplinkos sąlygas, kuriose pastatas yra. Tai taikoma ne tik pastato apsaugai nuo lietaus, sniego ar temperatūros svyravimų, bet ir nuo vėjo.

Vėjo įtaka plokštiems stogams

Svarbiausia stogo funkcija yra jos atsparumas aplinkai, kurioje ji yra. Priklausomai nuo pastato vietos ir geometrijos, vėjo slėgis ant stogo paviršiaus gali būti labai didelis ir turbulentiškas. Dėl šios priežasties stogo sistema turi būti apsaugota taip, kad ji galėtų atlaikyti šias jėgas. Mūsų vėjo apkrovos skaičiavimai leidžia projektuoti savo stogą pagal galiojančius Europos standartus (EN 1991-1-4) naudojant sertifikuotas aukštos kokybės jungtis.

Neigiamas slėgis - vėjo siurbimas

Vėjas sukelia neigiamą spaudimą plokščiųjų stogų paviršiui, kurį sukelia skirtumas tarp dinaminio ir statinio slėgio. Uragano vėjų atveju neigiamas slėgis gali siekti kelis šimtus kilogramų m2 ir yra stipriausias stogo paviršiaus kampų ir briaunų briaunose. Turbulencijos atveju stogo dangos struktūra yra veikiama aukščiau esančio slėgio ir, be to, pastato vidinio slėgio, atsirandančio dėl pastatų struktūros sienų ir stogų nutekėjimo.

Vėjo apkrovos skaičiavimai

Protan siūlo daugybę stogo sistemų ir įvairius tvirtinimo elementų variantus. Tai leidžia optimizuoti stogo dangai reikalingų membranų ir jungčių naudojimą, taip pat techniškai pasirinkti geriausią konkretaus pastato sprendimą.

Prašome susisiekti su mumis, norėdami gauti daugiau informacijos arba apskaičiuoti vėjo apkrovą.